FOTOGRAFIA CYFROWA I ANALOGOWA

Zdjęcia z telefonów

Zdjęcia z telefonów komórkowych, Iphone,smartphone, smartfon, w małym formacie, montaże,składanki,fotoplakaty

zdjęcia z telefonów komórkowych

 

Odbitki z iPhona smartphona & komórki

Wydawać by się mogło, że dobre zdjęcie można zrobić tylko aparatem fotograficznym. Nic bardziej mylnego. Telefony komórkowe które szturmem weszły do naszego życia wniosły z sobą nową jakość. Dodatkowe funkcje które oferują- możliwość robienia zdjęć-spowodowały, że już i tak lubiana fotografia weszła na wyższy poziom popularności. Komórkę posiada każdy, aparat fotograficzny już nie. O chwilach w których chciałbyś powiedzieć: „szkoda że nie zabrałem ze sobą aparatu” można zapomnieć. Ulotne chwile można łatwo utrwalić na zawsze i podzielić się nimi z bliskimi. Albo utrzeć nosa znanym fotoreporterom ;-). Nic ważnego co warto zatrzymać w czasie wreszcie nam nie umknie.Zdarzy się że wybierając się na jakąś ważną uroczystość pośpiech spowoduje że zapomnimy o aparacie fotograficznym albo zapomnimy naładować akumulatory. O komórce nikt nie zapomni, jest jak nasza druga skóra. Fotograficzni puryści kręcą zapewne nosem, że jakość jeszcze nie ta co trzeba, że to nie jest prawdziwa fotografia. Coraz lepsze wersje smartphonów zdają się przeczyć tym słowom. Ale tak na dobrą sprawę chodzi w tym zupełnie o coś innego. Mamy zdjęcia które nigdy nie powstałyby gdyby nie komórki.

odbitki z iPhona smartphona i komórki

Możliwości

Zrobiliśmy zdjęcia komórką i co dalej z nimi zrobić? Oglądać na małym ekraniku? można, przesłać mailem też. Najlepiej jednak utrwalić na zawsze aby nie zniknęły skasowane przez przypadek albo znalazły się w niebycie po wymianie komórki wraz z nawą lepszą taryfą.... Nie wymienię innych przypadków bo nie życzmy nikomu źle. Najprostszym sposobem jest odbicie na papier fotograficzny i schowanie do albumów, można bez trudu także oprawić w ramki. Pliki z każdego aparatu komórkowego nadają się do tego. Można też ułożyć fotoksiążkę lub fotokalendarz. Trudniej może być w wypadku powiększeń.
Fotografując, będąc pod wpływem urzekającej chwili wartej zapamiętania nie zawsze zwracamy uwagę na oświetlenie. Utrwalenie tego co ulotne jest ważniejsze od sprawdzania czy światło jest właściwe lub nie i zdjęcia wyjdą trochę poruszone czy nie. Jest na to rada, zamiast jednego dużego zdjęcia można połączyć w jedno dużo małych. Collage z dodatkowym tłem, dowcipnym napisem sprawia na każdym wrażenie nawet gdy umieszczone na nim zdjęcia nie są techniczne perfekcyjne.

 

 

 

 

 

 

 


 

Cennik odbitek na papierach światłoczułych z plików cyfrowych

Cennik wydruków na płótnie

 

 

Więcej informacji

wydruk zdjęć

Druk z plików

Czytaj dalej ...Presscake (1.1.0.94)