FOTOGRAFIA CYFROWA I ANALOGOWA

Oprawa zdjęć

Wszystkie formaty drukowanych przez nas zdjęć możemy oprawić w różne ramki

oprawa zdjęć

 

Każde zmaterializowane zdjęcie, czyli po prostu wydrukowane na papierze, musi znaleźć swoje miejsce. Dla mniejszych formatów najlepszym są albumy. Większe i te na których z róznych powodów nam bardziej zależy i chcemy częściej na nie spoglądać powinny być w odpowiedni sposób oprawione i wyeksponowane. Wszystkie podane rozwiązania można znaleźć w naszym laboratorium.
 
 
oprawa zdjęć ramki do zdjęć
 

Ramki

Mniejsze formaty od 9x13 do 18x24 można oprawić w uniwersalne ramki. Wszystkie ramki posiadają odpowiednie elementy dzięki którym można je postawić w zależności od potrzeb w pionie, w poziomie, a także powiesić na ścianie. Różnorodność kolorystyki i profili pozwoli znalezienie odpowiedniej ramki do każdego zdjęcia i wnętrza w którym ma być prezentowane.
 
 
 
Multiramki do zdjęć

 

Multiramki Galerie

Mając więcej niż jedno zdjęcie z którymi nie możemy się rozstać możemy skorzystać z bardzo ciekawych rozwiązań jakim są galerie i zestawy multi - ramek
Galerie, czyli ramki w które można włożyc więcej niż jedno zdjęcie. Największe mieszczą nawet po kilkanaście zdjęć. Jedna duża rama zawiera passepartout z okienkami, gdzie w różnych konfiguracjach, pionowo i poziomo możemy umieścić nawet kilkanaście zdjęć. Multi - ramki to kompozycja złożona z wielu ramek skręconych na stałe. Zestawione z róznych profili i w różnych wariantach, podobnie jak w przypadku galerii ramki mogą być umieszczone w pionie jak i w poziomie. Multi ramki i galerie mają jeszcze jedną dużą zaletę. Chcąc wyeksponować wiele zdjęć nie musimy dziurawić ścian jak sito, co jest nieuniknione przy wieszaniu większej ilości ramek.
 
Galeria, wiele zdjęć w jednej ramie
 

Antyramy

Najtańszym, ale wcale nie najgorszym rozwiązniem służącym prezentacji zdjęć są antyramy. Cienka 2mm szyba skutecznie zabezpiecza zdjęcia przed kurzem. Brak ramy pozwala się skupić tylko i wyłącznie na prezentowanych zdjęciach. Metalowe spinki w bardzo łatwy i skuteczny sposób zamykają zdjęcia pod ochronną szybą. Szczególnie polecamy do prezentacji większej ilości zdjęć. Posiadamy w sprzedaży antyramy w standartowych formatach od 9cm x 13cm do 100cm x70cm
 
 

Passe-partout

Kartonowe ramki w różnych kolorach z wycięciem na zdjęcie są dodatkową ozdobą i jednocześnie służą ochronie umieszczonego w ramce zdjęcia. Zdaża się, że po pewnym czasie umieszczone zdjęcie pod szybą na skutek zmian wilgotności powietrza może przykleić się do szyby Passe-partout umieszczone między szybą a zdjęciem zapobiega takim niepożądanym zjawiskom.
 
Passepartout
 
 
 
 
wzornik kolorystyczny passepartout
 
Wzornik kolorystyczny passe-partout
 

Duży format

Większe formaty można oprawić w różny sposob np. w standartowe ramki i antyramy ze szkłem zabezpieczającym zdjęcie. Taka klasyczna oprawa zdjęć przy naprawdę dużych powiększeniach ma pewne ograniczenia. Waga ramy ze szkłem wymaga solidnego zawieszenia na stabilnym i mocnym podłożu, najlepiej w miejscu nie narażonym na ruch. Szyba zabezpieczająca wydruki przed niekorzystnym wpływem otoczenia nie zawsze dobrze sprawdza się w miejscach o dużej zmienności temperatury i wilgotności. Wydruki, nawet te drukowane na papierach o dużych gramaturach i z domieszką tworzych sztucznych mają czasami w skrajnych przypadkach poprzez swoją higroskopijność tendencję do t.zw. falowania. Można temu zapobiec stosując inne, pozbawione wymienionych wad, specjalnie opracowane dla wydruków wielkoformatowych metody oprawy. Wydruki w celu usztywnienia i zapobiegnięciu falowania nakleja się na specjalnie do tego celu wyprodukowane lekkie i sztywne płyty. Naklejony wydruk jest gotowy do ekspozycji, wystarczy użyć systemowych zaczepów. Lekkość płyty sprawia, że nie musimy szukać specjalnego miejsca i mocnych haków do powieszenia wydruków. Do usztywnień używamy trzech rodzajów płyt o różnej sztywności, grubości i wadze.
 
 
płyty do usztywniania wydruków
 
Najlżejsza płyta typu Foam, popularnie nazywana pianką, o grubości 5mm i 10mm w kolorze białym i czarnym.
Cięższa i sztywniejsza płyta ze spienionego PCV o grubości 2mm, 3mm, 5mm, 10mm, w dwóch kolorach białym i czarnym.
Najmocniejsza i najsztywniejsza płyta warstwowa o grubości 5mm biało-czarna.
 
 
montaż zawieszek do płyty foam , pianka
 
 
Każdy wydruk najklejony i usztywniony płytą można oprawić w ramę.
Proponujemy do tego typu opraw doskonałej jakości ramy aluminiowe firmy Nielsen. Wiele profili o różnych przekrojach i kolorystyce pozwolą na dobranie idealnego, dopasowanego do tematu zdjęcia i wnętrza w którym ma być prezentowane. Połączenie ram aluminiowych z wydrukami naklejonymi na sztywne płyty daje nam niezwykle trwałe, ultralekkie oprawy. Zastosowany niezwykle trwały wydruk powoduje, że możemy spokojnie zrezygnować z ciężkiej w wypadku dużych powierzchni szyby.

 

 

 Presscake (1.1.0.94)