FOTOGRAFIA CYFROWA I ANALOGOWA

Ciąg dalszy przykładów renowacji zdjęć

Na tej stronie umieściliśmy przykłady renowacji zdjęć które zrealizowaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami.

 

Profesjonalne retuszowanie, renowacja i kolorowanie zdjęć

Marzysz o przywróceniu dawnych wspomnień z Twoich starych, zmatowiałych fotografii? Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odświeżeniu i ożywieniu Twoich ulubionych zdjęć? W Gdańsku oferujemy kompleksowe usługi retuszowania, renowacji oraz kolorowania czarno-białych zdjęć, aby Twoje obrazy odzyskały swój pierwotny blask.

Retuszowanie zdjęć: odzyskaj utracone detale

Retuszowanie zdjęć to sztuka przywracania piękna i świeżości starym, zniszczonym obrazom. Nasz doświadczony zespół specjalistów od retuszu dokładnie usuwa wszelkie defekty, takie jak zarysowania, plamy czy zabrudzenia, przywracając zdjęciom ich pierwotną jakość. Niezależnie od stopnia zniszczenia, możesz być pewien, że Twoje zdjęcia zostaną odnowione z najwyższą starannością i precyzją.

 

Renowacja zdjęć: przywróć życie swoim ulubionym wspomnieniom

Czy Twoje ulubione zdjęcia zaczynają tracić swój pierwotny blask? Nasza usługa renowacji zdjęć pomoże Ci przywrócić życie starym obrazom. Usuwamy wszelkie uszkodzenia, odświeżamy kolory oraz przywracamy utracone detale, sprawiając, że Twoje wspomnienia będą wyglądały tak świeżo, jak w dniu ich wykonania.

 

Kolorowanie czarno-białych zdjęć: ożyw swoje obrazy

Czasami czarno-białe zdjęcia mogą wydawać się nieco monotonne. Dlatego oferujemy usługę kolorowania czarno-białych zdjęć, która dodaje im nowy wymiar i ożywia każdy detal. Dzięki naszym technikom kolorowania, Twoje stare zdjęcia nabiorą nowego życia, stając się jeszcze bardziej pociągającymi wspomnieniami.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

Jako eksperci w dziedzinie retuszowania, renowacji i kolorowania zdjęć w Gdańsku, kładziemy nacisk na jakość, precyzję i profesjonalizm naszej pracy. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, którym udało się przywrócić życie ich ulubionym wspomnieniom. Dołącz do nich i zaufaj naszemu doświadczeniu oraz pasji do tworzenia pięknych obrazów.

Skorzystaj z naszych usług już dziś!

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i rozpocząć proces odnowy swoich ulubionych zdjęć. Przywróć blask swoim wspomnieniom dzięki naszym profesjonalnym usługom retuszowania, renowacji i kolorowania zdjęć w Gdańsku!

 

Kontakt do laboratorium

 

Bardzo zniszczone zdjęcie z początku XX wieku. Ubytki w emulsji zadrapania i zarysowania

 

Zniszczone zdjęcie z początku XX wieku. Utrata barwnika, wielobarwne zabrudzenia, zarysowania, kurz.

 

Z wszystkich restaurowany zdjęć usuwana jest powirzchnia "perełkowa"

 

W czasach fotografii klasycznej popularnością cieszyły się szczególnie wśród fotografów studyjnych papiery o powierzchniach perłowej lub jedwabistej. Umożliwiały ukrycie różnych mankamentów samej fotografii. Powierzchnia perłowa sprawiała, że zdjęcie odbite na takim papierze  wyglądały na ostrzejsze niż w rzeczywistości, maskowały mało ostre obiektywy aparatów czy powiększalników a także mniej wprawne (mniej ostre oko fotografa). W razie błędu który mógł się zdażyć  podczas naświetlania papierów można było jeszcze wyretuszować specjalnym ołówkiem odbitkę, szczególnie prześwietlone partie zdjęcia i tym samym zmniejszyć straty i zaoszczędzić papier. W wypadku małych zdjęć do dokumentów taki zabieg był praktycznie niewidoczny, (taki ówczesny Photoschop). Papier ze strukturą utrudniał także kopiowanie, amator fotografii chcąc zaoszczędzić nie mógł samodzielnie bez straty jakości zreprodukować odbitki, powierzcnia perłowa powodowałe, że reprodukcje fotograficzne po prostu wyglądały nieładnie. Po większe powiększenie pozostawało udać się do studia gdzie zostało zrobione zdjęcie. Współcześnie rzadko kiedy można spotkać jeszcze fotografa z tradycjami i wielkim archiwum. Po latach mało kto pamięta jeszcze gdzie Dziadek, Babcia lub Ciocia z Wujkiem chodzili robić zdjęcia.

 

Zrobienie kopii starych zdjęć odbitych na takich papierach stanowi utrudnienie ale poniższe przykłady pokazują że radzimy sobie z tym problemem. Nawet z małego zdjęcia jesteśmy w stanie wyprodukować doskonałej jakości kopię, czasami zdarza się że kopia wydaje się być lepsza od oryginału. Zwłaszcza, że naprawdę stare i cenne zdjęcia drukujemy na papierach Fine ArtCERAMIK FIBRE 300g/m2, Photo Rag Baryta 315g, Photo Rag 308g  naśladujące powierzchnią i strukturą  stare papiery fotograficzne.

 

 

Początkowa faza reprodukcji zdjęcia, pozbawienie elektronicznej kopii zdjęcia perełkowej struktury.

 

Po zdjęciu "perełkowej struktury" następuje następna faza naprawy zdjęcia, usunięcie uszkodzeń: zarysowań, ubytków itp

 

Retusz zdjęcia czarno białego, pozornie łatwy, duża ilość drobnego pyłu, przytarcia na błyszczących powierzchniach karoserii. Wypłowiała bez kontrastu z małą ostrością odbika. Efekt samochód wygląda jak prosto z fabryki.

 

Proces kolorowania zdjęć: Szczegółowy opis

 

Analiza i Przygotowanie:

Pierwszym krokiem w procesie kolorowania zdjęć jest dokładna analiza obrazu. Zdjęcie jest starannie oceniane pod kątem tonacji, kontrastu i ogólnej jakości. Następnie, w zależności od indywidualnych preferencji klienta, ustalane są oczekiwane kolory.

Przywracanie Kontrastu i Ostrości:

W przypadku czarno-białych zdjęć, pierwszym krokiem jest przywrócenie kontrastu i ostrości. To pozwala na lepsze zdefiniowanie obszarów, które będą kolorowane, oraz poprawienie ogólnej jakości obrazu.

Wybór Kolorów:

W zależności od rodzaju fotografii i preferencji klienta, wybierane są odpowiednie kolory. Może to być autentyczna rekonstrukcja kolorów, na podstawie dostępnych informacji na temat czasu i miejsca, w którym zostało wykonane zdjęcie, lub subtelne zmiany kolorów, aby lepiej pasowały do stylu i nastroju obrazu.

Kolorowanie Zdjęcia:

Po wyborze odpowiednich kolorów przystępujemy do procesu kolorowania. Jest to najbardziej czasochłonny etap, który wymaga precyzji i cierpliwości. Kolory są aplikowane warstwami, z zachowaniem detali i tekstur oryginalnego obrazu.


Poprawianie Kolorów na Starych Zdjęciach:

W przypadku starych, wypłowiałych kolorowych zdjęć, proces poprawiania kolorów polega na przywróceniu ich pierwotnej intensywności i blasku. Korzystając z zaawansowanych technik cyfrowego retuszu, eliminujemy wypłowiałe plamy i przywracamy utracone kolory.
Ostateczna Ocena i Korekta: Po zakończeniu procesu kolorowania, obraz jest dokładnie sprawdzany pod kątem jakości i zgodności z oczekiwaniami klienta. W razie potrzeby wprowadzane są ostatnie korekty, aby zapewnić pełną satysfakcję z efektów końcowych.

 

 

Przykład koloryzacji i retuszu zdjęcia. Oryginał to wypłowiała odbitka z żółtymi plamami na emulsji, zadrapania i rysy, ślady po palcach. Mało ostre zdjęcie spowodowane słabej jakości obiektywem aparatu lub powiększalnika. 

 

W takim stanie dotarła do nas płyta szklana ze zdjęciem retusz i renowacja poniżej 

Ciekawy przypadek reprodukcji. Oryginał to płyta szklana na której zarejestrowano odbitkę na papierze. Zniszczona i rozerwana odbitka papierowa, pęknięta płyta szklana, różne defekty o nizidentyfikowanym  pochodzeniu. Efekt, gdyby nie świadomość,że jest to zdjęcie mocno historyczne, możnaby powiedzieć, że wczoraj był tutaj fotograf ;-)) 

 

Czarno biała fotografia, teraz w kolorze żółtym spowodowanym starzeniem się papieru podłoża odbiki, plamy, plamki, zatarcia, rysy, ubytki. Retusz przywrócił czerń i biel na zdjęciu, zniknęły przebarwienia spowodowane działaniem jakiegoś płynu, skorygowano rysy i zadrapania. Uzupełniono dolne i górne fragmenty zdjęcia. Docelowo wydrukowane zdjęcie miało zostać umieszczone w ramce o konkretnym formacie.

Dwuetapowy retusz zdjęcia czarno białego. Zdjęcie formatu 4,5cmx 3,5 cm wykonane na typowym dla lat 70-tych xx wieku papierze o powierzch perłowej. Widoczne spękania emulsji fotograficznej, ubytki i uszkodzenia mechaniczne. Zdjęcie mało kontrastowe i ostre. Pierwszy etap polegał na usunięci z kopi elektronicznej 'perełki i wyretuszownia wszelkich ubytkow oraz odszumienie i wyostrzenie zdjęcia.

 

Drugi etap polegał na koloryzacji wyretuszowane czarno białej kopii elektronicznej zdjęcia.

 

Zdęcie do retuszu i koloryzacj. Oryginał bardzo zniszczony rysy, przetarcia, zadrapania i ubytki w emulsji. Praktycznie każdy cm2 zawierał bardzo dużo uszkodzeń. Został wykonany retusz zdjęcia czarno białego, następnie została wykonana koloryzacja.

 

 

Czasami trafiają do nas do renowacji nie tylko zdjęcia, ale różnego rodzaju nadszarpnięte zębem czasu dokumenty i druki oklicznościowe.

 

Następne zdjęcie w beznadziejnym stanie, wydawałoby się nie do odratowania...

Więcej informacji

Renowacja starych fotografii

Stare, pożółkłe, uszkodzone zdjęcia dzięki nowoczesnym technikom i oczywiście naszym umiejętnością mogą odzyskać dawny blask. Zeskanowane stare zdjęcia po elektronicznej obróbce i restauracji mogą na nowo cieszyć oko. Nieograniczona możliwość kopiowania umożliwia dzielenie się z bliskimi tym co mamy najcenniejsze.

Czytaj dalej ...Presscake (1.1.0.94)